Jak przygotować sklep online na zamówienia w okresie Świąt?

Nadchodzi długo wyczekiwany czas odpoczynku i beztroskiego leniuchowania – Święta Bożego Narodzenia. Już za nieco ponad 3 tygodnie usiądziemy razem przy wigilijnym stole wraz z najbliższymi i będziemy zajadać się przeróżnymi przysmakami przygotowanymi na ten specjalny dzień. Świeżo ulepione pierogi z kapustą i grzybami oraz ciepły, aromatyczny barszcz czerwony to nieodłączna część świątecznego stołu. Należy tutaj jednak zwrócić uwagę na to, że nie każdy ma możliwość samodzielnie przygotować te potrawy i dlatego warto rozważyć możliwość wprowadzenia zamówień online w swoim lokalu.

Przyjmuj zamówienia na konkretną datę i godzinę

Restauracje świadczące swoje usługi na wynos przed okresem świątecznym są mocno oblegane. Skutkować to może tym, że nie każdy klient bez wcześniejszej rezerwacji będzie w stanie złożyć zamówienie i odebrać je w ten sam dzień. Aplikacja GoOrder, która pozwala na utworzenie własnego sklepu do zamawiania jedzenia online, oferuje między innymi funkcję zamawiania posiłków na konkretną datę. Dzięki temu konsumenci będą w stanie złożyć zamówienie z wcześniejszym wyprzedzeniem, a restauracja będzie mieć wystarczającą ilość czasu, aby wszystko przygotować.

Przygotuj specjalne menu na święta

Nie jest tajemnicą, że u większości ludzi na wigilijnym stole 24 grudnia pojawią się w znacznej części tradycyjne polskie potrawy. Mało kto w tym okresie zajada się pizzą czy burgerami. Zamawianie jedzenia online jeszcze nigdy nie było tak popularne jak dziś. Ludzie ze względu na natłok obowiązków i brak wystarczającej ilości wolnego czasu coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie.  Świetnym pomysłem będzie zatem wprowadzenie produktów tymczasowych do karty menu. Wszelkiego rodzaju sałatki (np. jarzynowa), krokiety z kapustą i grzybami czy ryby takie jak karp lub dorsz sprawią, że klienci chętniej będą składać zamówienie, co przyczyni się do znacznego zwiększenia sprzedaży w lokalu.

Stwórz specjalne pakiety świąteczne

Święta Bożego Narodzenia charakteryzują się tym, że ludzie w ten dzień z reguły nie odmawiają sobie niczego i jedzą przynajmniej kilka potraw wigilijnych oraz deserów. Warto zatem pomyśleć nad modyfikacją karty menu i utworzyć specjalne zestawy i pakiety świąteczne. Barszcz z grzybami lub z uszkami, świeżo przygotowany karp z ziemniakami i surówką oraz przeróżne ciasta to potrawy, które znajdą się praktycznie na każdym stole 24 grudnia. Czemu by zatem nie zrobić właśnie takiego zestawu? Nie każdy posiada tyle wolnego czasu, żeby samodzielnie to wszystko przygotować, dlatego warto wyjść z inicjatywą do naszych klientów i zaoferować im takie pakiety. Najprostszym sposobem poinformowania o tym konsumentów będzie stworzenie specjalnej kategorii “Menu świąteczne” w sklepie internetowym GoOrder. Po jej utworzeniu zostanie ona umieszczona na stronie głównej sklepu, dzięki czemu klienci w prosty i szybki sposób będą w stanie złożyć zamówienie. Bez wątpienia osoby, które będą zastanawiały się nad zakupem zestawów świątecznych chętniej wybiorą takie rozwiązanie, niż będą zamawiać pojedyncze dania z różnych lokali gastronomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *